Systemy PPOŻ

Instalacje przeciwpożarowe w budynkach mają za zadanie zabezpieczyć nas w razie wystąpienia pożaru, którego najczęściej nie sposób przewidzieć z wyprzedzeniem. Ich wykorzystanie pozwala zminimalizować straty, kiedy ognisko pożaru się pojawi i oraz ostrzec osoby przebywające w obiekcie na tyle szybko, aby zdążyły bezpiecznie go opuścić. Nasi fachowcy dzielą zabezpieczenia przeciwpożarowe na bierne oraz czynne. Systemy przeciwpożarowe bierne to np. zaprawy ognioodporne, które stosuje się jednakowo w konstrukcjach stalowych i betonowych budynków, jak i w tych tworzonych z drewna. Takie zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków mają za zadanie opóźnić maksymalne nagrzanie konstrukcji, które może prowadzić do jej zawalenia.

Bardzo ważną rolę w zabezpieczeniu całości budynku przed ogniem stanowią instalacje przeciwpożarowe czynne, którymi zajmujemy się w naszej firmie. Te instalacje przeciwpożarowe wykorzystują różnego rodzaju certyfikowane urządzenia, które mają wykrywać zagrożenie pożarowe oraz opóźniać rozproszenie się ognia po obiekcie. Najczęściej stosowane są czujki dymu połączone zarówno z systemem alarmującym o zagrożeniu, jak i systemem oddymiania. Nasi klienci najczęściej wybierają czujki, które reagują na zagęszczenie powietrza występującym z nim dymem oraz takie, które reagują na podwyższenie temperatury, które jasno wskazuje, że w pomieszczeniu coś się pali. Rodzaj czujek każdorazowo dobieramy do stopnia ryzyka występującego w danym budynku.

Ochrona przeciwpożarowa budynków to jednak nie tylko czujki, ale także nowoczesne centralki sterujące pracą całej instalacji przeciwpożarowej. Zarządzają one także sygnalizacją alarmową oraz w szczególnych przypadkach klapami dymowymi, oraz oknami. Bez nich ochrona ppoż. w obiektach nie byłaby możliwa. To jakie dokładnie system przeciwpożarowy powinien zostać zamontowany w konkretnym przypadku, zależy od wielu czynników, do których należą między innymi: ilość osób, jaka może przebywać w danym obiekcie, typ konstrukcji wykorzystany podczas budowy, zastosowane w jej trakcie materiały budowlanych oraz rozwiązania i zabezpieczenia konstrukcji, charakter budynku, izolacje ogniowe, zaplanowane drogi ewakuacyjne oraz strefy pożarowe.

Wszystko to należy wziąć pod uwagę, planując skuteczne systemy przeciwpożarowe. Ponadto polskie prawo budowlane jasno wskazuje jakie środki zabezpieczające należy wykorzystać, jak je rozmieścić i w jaki sposób zaplanować drogi ewentualnej ewakuacji w obliczu zagrożenia. Instalacje przeciwpożarowe montowane przez naszą firmę każdorazowo są dobierane przez wykwalifikowanych projektantów posiadających wieloletnie doświadczenie w tej branży.

LOKALIZACJE W KTÓRYCH DZIAŁAMY:

Gniezno, Września, Kostrzyn Wielkopolski, Swarzędz, Paczkowo, Nekla, Pobiedziska, Kłecko, Rogowo, Żnin, Trzemeszno, Strzelno, Środa Wielkopolska, Kórnik, Luboń, Poznań i okolice.