Kominki z Płaszczem

Na montaż kominka z płaszczem wodnym decyduje się coraz większa ilość naszych klientów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to rozwiązanie niezwykle ekonomiczne no i efektowne zarazem. Ponadto tego rodzaju system ogrzewania domu może z powodzeniem zastąpić kocioł centralnego ogrzewania na paliwa stałe oraz kocioł gazowy. Kominki z płaszczem wodnym są przyjazne dla środowiska naturalnego, co w obliczu rosnącej z roku na rok świadomości ekologicznej naszego społeczeństwa nabiera szczególnego znaczenia.

Dym, który powstaje podczas spalania drewna w kominku, zawiera znacznie mniej zanieczyszczeń niż ten powstający w trakcie spalania węgla lub innych paliw stałych. Poza tym rosnące w zastraszającym tempie ceny węgla, prądu, gazu oraz oleju także skłaniają naszych klientów do przejścia na rozwiązanie kominkowe. Zabudowa kominka z płaszczem wodnym od klasycznego kominka otwartego różni się zasadniczo tym, że w tej sytuacji większość wytworzonego ciepła pozostaje w mieszkaniu, zamiast uciekać przez komin. Kominki z płaszczem wodnym bez najmniejszego nawet problemu współpracują z klasycznymi kaloryferami i instalacją centralnego ogrzewania. Jednocześnie oprócz tego mamy w domu źródło ciepła, które nie tylko jest wydajne, ale i zachwyca zarówno domowników, jak i gości. Któż z nas nie chciałby mieć kominka, przy którym można zasiąść z książką i kubkiem grzanego wina w zimowy wieczór? Spaliny w tego typu kominku nie ogrzewają powietrza, lecz wodę, która później wędruje do domowych kaloryferów.

Zważywszy na bezpieczeństwo, nasi wykwalifikowani specjaliści radzą, aby kominki z płaszczem wodnym instalacja współpracowały z instalacjami grzewczymi typu otwartego. Wiele osób zastanawia się pewnie, po co właściwie jest ten płaszcz wodny w kominku? Otóż jego zastosowanie pozwala na ekonomiczne wykorzystanie wytworzonego przez kominek ciepła do ogrzania wody użytkowej. Należy jednak w odpowiedni sposób zadbać o to, aby woda w instalacji grzewczej nie podniosła się do niebezpiecznego poziomu. W tym celu nasi fachowcy proponują kilka rozwiązań, które zostały zaakceptowane zarówno przez polskie, jak i unijne rozporządzenia.

Wszystko zależy od tego, z czym na miejscu mamy do czynienia. Kominek z płaszczem wodnym cena, którego jest uzależniona zarówno od jego wielkości, mocy, firmy, która go wyprodukowała, jak i indywidualnych preferencji właściciela. Najtańsze kominki tego typu możemy kupić już za niewiele ponad dwa tysiące złotych, a górna granica właściwie nie istnieje. Nasi specjaliści zawsze rekomendują klientom rozwiązania doskonale dopasowane zarówno do miejsca, w jakim ma się odbyć montaż, jak i zasobności portfela kupującego. Mając dużą wiedzę oraz doświadczenie jesteśmy w stanie znaleźć złoty środek, aby kominek z płaszczem wodnym cena, oraz jego montaż nie stanowił nadmiernego obciążenia dla budżetu klienta.

LOKALIZACJE W KTÓRYCH DZIAŁAMY:

Gniezno, Września, Kostrzyn Wielkopolski, Swarzędz, Paczkowo, Nekla, Pobiedziska, Kłecko, Rogowo, Żnin, Trzemeszno, Strzelno, Środa Wielkopolska, Kórnik, Luboń, Poznań i okolice.