Systemy Buforowe

Bufor ciepła jest rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się zarówno w instalacjach centralnego ogrzewania opartych o klasyczne rodzaje paliw tj. węgiel czy drewno, jak i w nowoczesnych systemach energooszczędnych. W każdym przypadku przynoszą niemałe oszczędności w kosztach bieżącego ogrzewania domów i mieszkań. Zbiorniki buforowe mają za zadanie magazynowanie ciepłej wody w momencie, kiedy jej uzyskanie jest najtańsze i najkorzystniejsze oraz późniejsze wykorzystanie w dogodnym dla nas momencie.

Zbiornik buforowy przechowuje ciepło nawet w momencie, kiedy kocioł już nie pracuje i można to ciepło wykorzystać do ogrzewania pomieszczeń. Bufor co umożliwia pracę kotła w jego optymalnych ustawieniach, kiedy to spalanie i odbieranie ciepła działa najbardziej efektywnie i ekonomicznie. Nie ma najmniejszego problemu, by ta instalacja ciepłej wody użytkowej współpracowała skutecznie z kolektorami słonecznymi nawet w momencie, kiedy ciepłota czynnika ogrzanego w kolektorze jest dość niska. Zasobnik CWU można zastosować także wtedy, gdy ciepło w domu pozyskujemy z kilku różnych źródeł np. kotła gazowego, kominka z płaszczem wodnym oraz kolektorów słonecznych. Bufor ciepła możemy zastosować, kiedy instalacja CWU pozyskuje ciepło z dowolnego źródła. Mamy więc do wyboru jednakowo kotły na paliwa stałe, nowoczesne pompy ciepła, oraz kolektory słoneczne. Możemy także wykorzystywać zarówno modne współcześnie ogrzewanie podłogowe, jak i klasyczne grzejniki.

Specjaliści z naszej firmy pomagają każdorazowo dobrać bufor ciepła z zasobnikiem CWU do konkretnej sytuacji klienta. Mamy duże doświadczenie w tego typu realizacjach, dysponujemy także stosowną ciągle poszerzaną wiedzą na temat zbiorników buforowych i ich wykorzystania w różnego typu budynkach. Pojemność, jaką powinny mieć zbiorniki buforowe do co, zależą od indywidualnego zapotrzebowania budynku na ciepło oraz tego, jaką wydajność ma mieć instalacja ciepłej wody użytkowej. Zbiorniki mają pojemność od kilku do nawet kilku tysięcy litrów.

Najlepiej przed podjęciem decyzji o zakupie doradzić się fachowców z naszej firmy, aby wybrać optymalnie dla naszego budynku i potrzeb. Bufory ciepła sprawdzają się także idealnie w różnego rodzaju hotelach, pensjonatach czy pokojach gościnnych gdzie występuje skokowe zapotrzebowanie na wodę. Sprawność kotła, jaką może przynieść instalacja CWU, wyposażona w bufor ciepła oscyluje w okolicach 70%. To znacznie więcej niż w przypadku kiedy kocioł pracuje samodzielnie bez wsparcia bufora ciepła. Dlatego też warto rozważyć to rozwiązanie. Jeśli zlecą Państwo wykonanie takiego przedsięwzięcia naszej firmie, możecie liczyć nie tylko na fachowe wykonanie, ale także praktyczne rady dotyczące użytkowania całego systemu tak by działał sprawnie i ekonomicznie.

LOKALIZACJE W KTÓRYCH DZIAŁAMY:

Gniezno, Września, Kostrzyn Wielkopolski, Swarzędz, Paczkowo, Nekla, Pobiedziska, Kłecko, Rogowo, Żnin, Trzemeszno, Strzelno, Środa Wielkopolska, Kórnik, Luboń, Poznań i okolice.