Rekuperacja

Właściwa wentylacja budynków — rekuperacja — to absolutna podstawa, aby żyło się w nich komfortowo i zdrowo. Współcześnie najczęściej budujemy bardzo szczelne domu. Dzieje się tak dlatego, że chcemy, aby ani odrobina drogocennego ciepła z nich nie uciekała. Wybieramy więc nowoczesne i niezwykle ekonomiczne płyty fundamentowe, ciepłe składające się z trzech szyb okna oraz możliwie jak najgrubszą warstwę ocieplenia budynku. To wszystko razem sprawia, że do swoją szczelnością przypomina termos na kawę. A zarówno w termosie, jak i w takim domu wentylacja grawitacyjna nie ma prawa bytu.

Rekuperacja rozwiązuje ten palący problem. Najprościej mówiąc, jest to odzyskiwanie energii z wydmuchiwanego z domu powietrza za pomocą urządzenia zwanego rekuperatorem. Montaż rekuperacji sprawia, że wentylacja mechaniczna dostarcza świeże, doskonale przefiltrowane powietrze jednocześnie usuwając te zużyte, w którym występuje duże stężenie CO2. System rekuperacji działa przez cały rok. Przy okazji nie tracimy energii wydatkowanej na ogrzanie pomieszczeń, ponieważ nie musimy ich wietrzyć. Cały dom wypełniony jest czystym filtrowanym powietrzem przyjaznym dla domowników.

W domach z klasyczną wentylacją grawitacyjną nie ma możliwości osiągnięcia takiego efektu. Pewnie dlatego wiele osób będących na etapie planowania oraz wykonania własnego domu interesuje instalacja rekuperacji. Przemawia do nich zarówno zdrowie, jakie płynie z tego rozwiązania, jak i to, że dzięki niemu w okresie zimowym możemy zaoszczędzić nawet 50% kosztów ogrzania naszego domu. Taka wartość przemawia do wyobraźni. Rekuperator ścienny to urządzenie proste w obsłudze, które nie zajmuje dużo miejsca, choć może wiele. Dzięki niemu w domu są znacznie lepsze warunki do codziennego funkcjonowania. Lepiej śpimy, nie cierpimy na alergie związane z kurzem, pyłkami i roztoczami, dodatkowo powietrze w domu jest pozbawione bakterii, wirusów i grzybów. Dzięki temu, że nie musimy (choć oczywiście możemy) otwierać okien, w okresie letnim ominie nas inwazja much oraz komarów, które mogą być wyjątkowo uciążliwe.

Nasza firma zajmuje się kompleksowym wykonaniem systemów rekuperacji. Najczęściej montujemy je w domach będących na etapie budowy. Można wykonać u nas zarówno projekt rekuperacji, jak i określić całkowity koszt rekuperacji zawierający zarówno stosowny sprzęt, jak i montaż rekuperacji. Rekuperator cena zależy od tego, na jak dużym odzysku ciepła nam zależy. Oczywiście najlepiej jest wybierać taki model rekuperatora, który ma możliwie wysoki odzysk ciepła. Projekt rekuperacji warto wykonać jeszcze przed rozpoczęciem budowy a pierwsze prace zamknąć jeszcze w stanie surowym budynku. Takie rozwiązanie rekomendujemy naszym klientom.

LOKALIZACJE W KTÓRYCH DZIAŁAMY:

Gniezno, Września, Kostrzyn Wielkopolski, Swarzędz, Paczkowo, Nekla, Pobiedziska, Kłecko, Rogowo, Żnin, Trzemeszno, Strzelno, Środa Wielkopolska, Kórnik, Luboń, Poznań i okolice.