Centralne Odkurzacze

Odkurzacze centralne do niedawna były uważane przez właścicieli domów za niepotrzebny i zdecydowanie zbyt kosztowny element wyposażenia. Potencjalnych klientów odstraszała odkurzacz centralny cena. Jednakże to podejście sukcesywnie się zmienia i coraz częściej instalacja odkurzacza centralnego jest wpisywana wprost w projekt wykonania nowego budynku a ci, którzy się na to nie zdecydowali, żałują. Klienci korzystający z usług naszej firmy często przeprowadzają prace w dwóch etapach, dzięki czemu montaż odkurzacza centralnego nie pochłania jednorazowo dużych kosztów.

Zdecydowanie na etapie prac budowlanych należy położyć rury pod instalacje i wykonać otwór w stropie, jeśli mamy do czynienia z wielokondygnacyjnym budynkiem. Takie działanie sprawi, że nie będziemy musieli nic kuć w wykończonym pod klucz domu. Nasza firma wykonuje takie prace szybko oraz sprawnie przy użyciu odpowiednich narzędzi. Mamy duże doświadczenie oraz wiedzę co pozwala nam cieszyć się zaufaniem klientów. Pełna instalacja centralnego odkurzacza zamyka się w drugim etapie, kiedy to montujemy jednostkę centralną i odpowiednio dobrane akcesoria. Można oba etapy połączyć albo wykonać je niezależnie w pewnym odstępie czasowym. Należy pamiętać, że najważniejszym elementem całego systemu nie jest sam odkurzacz, ale rurociąg. Na etapie planowania jego przebiegu przez cały budynek należy wspólnie z naszymi fachowcami zastanowić się nad tym, aby bieżące zanieczyszczenia nie miały do pokonania zbyt długiej drogi. Lepsze będą krótsze odcinki rurociągu łagodnie zakręcające, gdyż każda zmiana kierunku zmniejsza siłę ssania, a więc także skuteczność odkurzania.

Nasi profesjonaliści zwracają także uwagę na to, aby odkurzacz centralny instalacja była wykonana tylko z elementów dokładnie do tego celu przeznaczonych. Wszystkie elementy rurociągu muszą być idealnie sklejone ze sobą, ponieważ tylko takie działanie sprawia, że całość będzie szczelna, a co za tym idzie skuteczna. Odkurzacze centralne wykonane w prawidłowy sposób pracują niezwykle cicho, czego nie można powiedzieć o tych, których montaż jest niewłaściwy. Odkurzacz centralny montaż składa się z kilku zasadniczych elementów składowych. Jednostka centralna, o której wspominaliśmy już wcześniej, może występować w wersji modułowej lub kompaktowej.

Nasi specjaliści każdorazowo dobierają jej rodzaj do indywidualnych potrzeb klientów. Zasadniczo można ją przyrównać do głównej części klasycznego odkurzacza. Umieszcza się ją w mało uczęszczanych częściach domu tj. garaż czy pomieszczenie gospodarcze. Centralny odkurzacz instalacja wymaga także montażu sztywnych rur, które odchodzą wprost od jednostki centralnej do gniazd ssących umieszczonych w ścianie każdego z pomieszczeń. Odkurzacz centralny instalacja nie byłaby kompletna bez elastycznego węża, który wkłada się w najbliższe nam gniazdo.

LOKALIZACJE W KTÓRYCH DZIAŁAMY:

Gniezno, Września, Kostrzyn Wielkopolski, Swarzędz, Paczkowo, Nekla, Pobiedziska, Kłecko, Rogowo, Żnin, Trzemeszno, Strzelno, Środa Wielkopolska, Kórnik, Luboń, Poznań i okolice.